“Painting is poetry that is seen rather than felt, and poetry is painting that is felt rather than seen.” - Leonardo da Vinci.
Daarom: vijf zinderende, schitterende kunstboeken, in ieder zin van het woord. Om te schenken aan een ander, of aan jezelf.
Rijks, masters of the Golden Age
Een boek dat met zijn klasse, grandeur en vakmanschap vervlogen tijden ademt en tegelijkertijd een staaltje van moderne technieken en inzichten gekoppeld aan kunstzinnigheid en bevlogenheid toont. Over het Rijksmuseum zijn boekenkasten vol geschreven, toch heeft - verbazingwekkend genoeg - tot op heden geen enkel boek recht gedaan aan de esthetische klasse en reikwijdte van de kostbare schat die de Eregalerij rijk is. Marcel Wanders wil met zijn project dit gemis inlossen. En dat is gelukt. Verkrijgbaar in een light versie en een gelimiteerd, fabuleus zwaargewicht van € 5.900.
De 200 beroemdste schilderijen ter wereld
Uit diverse marktonderzoeken van musea blijkt echter dat velen bijzonder geïnteresseerd zijn in kunst, maar tegelijk kunst als hoogdrempelig en elitair ervaren. Dit boek wil op een laagdrempelige manier zoveel mogelijk mensen kennis laten maken met de kunst en de achtergrond van de kunstwerken. De 200 beroemdste schilderijen ter wereld bevat topwerken uit honderd verschillende musea. Een canon van de westerse kunstgeschiedenis. De werken zijn ook tentoongesteld tijdens de tentoonstelling 200 Greatest Paintings. Deze zal in de komende jaren de wereld rondreizen.
De keuze van Joost Zwagerman
Schrijver en essayist Joost Zwagerman raakte gefascineerd door stilte in de kunst en stelde vlak voor zijn dood een tentoonstelling samen met bekende en minder bekende kunstenaars, vrienden en generatiegenoten als Marlene Dumas, Luc Tuymans, Rineke Dijkstra, Jan Schoonhoven en Berndnaut Smilde. In de begeleidende teksten en gedichten geeft Zwagerman geen antwoord op de vraag wat stilte precies is. Het is bovenal de gedrevenheid van zijn keuze van kunstwerken die de aanleiding vormde voor dit boek met het werk van zestig grote namen uit de Nederlandse en Vlaamse kunstwereld. Totaal en ultiem stil is het in de wereld immers nooit.
We liefden nog lang en gelukkig
‘Liefde,
Het is de kunst
Om wie je lief is
Ook lief te hebben.’
Een kunstwerkje op zich, dit prachtige poëtische (kinder)boek over graag zien en graag gezien worden. Om te geven en te krijgen. Een leven lang.
Below Sea Level
In een land dat grotendeels op het water is veroverd, wordt elk stukje land gekoesterd. Geen dijk waar het gras niet is gemaaid. Geen rivier zonder kunstzinnig ontworpen brug. Below Sea Level is een minutieuze visuele studie naar het land van de nuchtere en nijvere Nederlanders, die leven in een land dat nooit af is.