Headerastrid
Recensies

Recensie over de opvolger van Judas: Dagboek van een getuige

In de bestseller Judas vertelt Astrid Holleeder hoe ze in 2013, samen met haar zus en vriendin, getuigde tegen haar eigen broer Willem. Op 27 oktober 2017 verscheen haar verrassende opvolger: Dagboek van een getuige. Zo’n succesvol boek als Judas maakt toch wel nieuwsgierig naar haar opvolger.

Nergens veilig

In Dagboek van een getuige schrijft Astrid hoe het Openbaar Ministerie slechts het minimale deed om haar en haar medegetuigen veiligheid te bieden. Ze vertelt hoe zij zich onveilig voelde nadat haar broer had vernomen dat zij tegen hem getuigde. Astrid wilde niets liever dan verhuizen, een nieuwe kentekenplaat op haar auto en een kogelwerend vest aanschaffen. Helaas kon justitie weinig voor haar betekenen, wegens ‘het systeem’.

Boos op justitie

Haar baan maakte het makkelijk te voorspellen waar Astrid te vinden is. Wanneer ze op een dag door een onbekend persoon bij haar auto wordt opgewacht, besluit ze haar baan als strafrechtadvocate op te zeggen. Dit heeft als gevolg dat zij haar spaargeld moet gebruiken om te overleven en haar woning te kunnen betalen. Dit maakt het voor Astrid lastig om voor haar eigen veiligheidsmaatregelen te zorgen, die wat mogen koste. Achteraf bleek dat DBB (Dienst Bewaken en Beveiligen) haar vergeten was te vertellen dat ze beveiligd kan worden als ze zou werken. Waar ze in het eerste deel van het boek boos is op justitie, neemt haar frustratie af wanneer zij na een aantal gebeurtenissen toch meer beveiliging krijgt.

Dagboekvaneengetuige

Grote impact

Astrid Holleeder beschrijft in dit boek welke impact het getuigen tegen haar gevaarlijke broer op haar leven heeft en welke gemissen zij ziet in het Nederlands rechtssysteem. Als je nauwelijks in bescherming wordt genomen door het Openbaar Ministerie, waarom zou iemand dan nog willen getuigen? Dagboek van een getuige vond ik erg interessant en het boek leest lekker weg. De gevoelens die Astrid beschrijft zijn begrijpelijk en ik kon me dan ook vinden in haar handelingen. De auteur wist me zeker te boeien met alles wat zij heeft meegemaakt.

In januari 2018 vindt het proces tegen broer Willem plaats.

Ikredactie
Kelly