Header recensie het geheim van victoria klaartje van setten
Header recensie het geheim van victoria klaartje van setten
Recensies

Klaartje van Setten heeft met Het geheim van Victoria een hartverwarmend verhaal op papier gezet

In 2006 verhuisde Klaartje van Setten met haar gezin naar Zwitserland om daar een vijfsterrenchalet te runnen. Inmiddels woont ze weer in Nederland. Ze besloot haar eigen verhaal te gebruiken als inspiratie voor een roman. Onder sterren bleek een succes! Nu reizen we weer af naar Zwitserland, met haar tweede boek: Het geheim van Victoria.

In het eerste deel, Onder Sterren, ontmoeten we Josefien. Samen met haar twee kinderen woont ze in het centrum van Amsterdam, snakkend naar meer rust en ruimte in haar leven. Op een dag krijgt ze een brief van gravin Victoria, de tante van haar ex Jean. In die brief schrijft ze dat ze een nieuwe beheerder zoekt voor haar luxe chalet in Zwitserland. Dit lijkt de perfecte kans die Josefien met beide handen aanpakt. In het tweede deel, Het geheim van Victoria, zien we hoe Josefien settelt in dit nieuwe wereldje. En dat valt niet mee. Vol goede moed begint ze aan haar tweede winterseizoen, dat eigenlijk al meteen slecht begint. Zo crasht haar laptop vlak voor de opening, waardoor ze alle boekingsinformatie kwijt is. Ze doet haar uiterste best om het seizoen en haar bestaan in Zwitserland te redden, met alle gevolgen van dien. Dan ontmoet ze de rijke én onweerstaanbare zakenman Jules. Josefien ontdekt dat hij connecties heeft met gravin Victoria, die een groot geheim blijkt te hebben gehad. Een geheim dat alles kan veranderen. Maar wil Josefien dat geheim wel voor zich houden?

Romantiek en mysterie

De cover van het boek is al prachtig, een echt lokkertje om dit boek open te slaan. De romantische en mysterieuze sferen die het uitstraalt zetten meteen de toon voor het verhaal. Dat verhaal komt wel een beetje traag op gang, al geeft Van Setten je ook juist veel context. Daardoor hoef je het eerste deel niet gelezen te hebben om het boek te snappen. Toch kan alle achtergrondinformatie een beetje overweldigend zijn, terwijl je die eigenlijk niet nodig hebt.

Een fijne feelgoodroman

De boeken van Klaartje van Setten kunnen omschreven worden als humoristisch, een tikkeltje gevoelig en bovenal erg leuk. Het boek is erg vermakelijk en leest ook lekker weg. Het was leuk geweest om nog iets meer in detail te lezen over die gekke superrijke gasten, zij speelden nu een kleinere rol dan de flaptekst doet vermoeden. Die diepgang mis je in het algehele verhaal.

Een positief punt is dat Josefiens leven erg beeldend is beschreven, waardoor je je als lezer echt bij haar in het chalet waant. De gedachte aan een luxueuze reis is ongetwijfeld iets waar iedereen graag over fantaseert in coronatijd. De hoofdstukken zijn opgedeeld in twee verhaallijnen; die van Josefien en Jules. Wanneer die verhaallijnen samenkomen resulteert dat in een hele verrassende wending. Een echte kers op de taart!

Pics Art 09 05 02 58 44
Esmee Hendriks