Header Verse Inkt

Verse inkt nr. 43

13-11-2017

"If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” ― Haruki Murakami, Norwegian Wood.

Daarom: iedere week een lijstje met de nieuwste boeken. Alle genres komen aan bod. Laat ons in een reactie onder het Facebookbericht op de meest originele wijze weten welke van de tien titels jij zou willen uitproberen en waarom, dan sturen wij het boek misschien wel naar je op.

Read on!

1.

De laatste van ons

De laatste van ons – Adélaïde de Clermont - Tonnerre

Werner Zilch is een succesvolle jonge ondernemer in het New York van de jaren zeventig. Zijn zaken gaan geweldig goed en zijn naam begint bij iedereen die ertoe doet rond te zingen. Maar er zijn momenten dat Werner overvallen wordt door een vreemde melancholie; hij heeft geen eigen familie en hij weet niet wie zijn biologische ouders zijn. Het gezin waarin hij werd geadopteerd was liefdevol, maar toch voelde hij zich er nooit helemaal thuis. Tot hij op een dag de mooie Rebecca ontmoet. Ze worden halsoverkop verliefd en de toekomst lijkt zich rooskleurig voor hen uit te strekken. Dan slaat het noodlot toe. Rebecca stelt Werner voor aan haar moeder Judith, die zo van hem schrikt dat het lijkt alsof hij haar in het verleden iets verschrikkelijks heeft aangedaan. Daarna verdwijnt Rebecca onverwacht en zonder een woord uit Werners leven. Wat weet Rebecca's moeder van Werners verleden of over zijn ouders? En wat gebeurde er eind 1945 in het verslagen -nazi-Duitsland? Als Werner ooit een toekomst met Rebecca wil opbouwen, moet hij eerst in het reine zien te komen met zijn verleden. Voor de lezers van Anthony Doerr en María Dueñas.

Bekijk op bol.com

2.

Het bosboek

Het Bosboek – Sarah Devos

Een wandeling in het bos: iedereen geniet ervan, maar we doen het veel te weinig! Gek toch? Want al na een halfuurtje in het groen voel je je vrolijker en energieker. Toch hebben we er vaak geen idee van wat er allemaal leeft in het bos. Dankzij Het bosboek veranderen 'vogels' in kauwen, pimpelmezen, roodborstjes en boomklevers. 'Dingen' op de grond worden braakballen of de pootafdrukken van een vos. Je (her)kent plots een ringslang, een gehakkelde aurelia en een tonderzwam. En ineens zie je ook door het bos de bomen: een beuk, een eik, een wilde kastanje. Zo krijgt dat bos verrassend veel lagen, zelfs voor absolute beginners!

Bekijk op bol.com

3.

Formule 1

Formule 1 – Maurice Hamilton

De dynamische, door adrenaline gevoede wereld van de Formule 1 heeft geleid tot enkele van de mooiste momenten in de geschiedenis van de autosport. Door de jaren heen hebben de beruchte circuits een podium geboden aan intense rivaliteiten die uitmondden in tragedies én triomfen. Sinds de jaren vijftig leggen Bernard Cahier en zijn zoon Paul-Henri het drama van het Formule 1-wereldkampioenschap vanaf de zijlijn vast. Hun verbluffend mooie foto's vertellen het verhaal van het veranderde uiterlijk van zowel de teams als de auto's, van Lotus en Cooper tot Williams en Ferrari, en natuurlijk van de legendarische coureurs die hun machines en zichzelf tot het uiterste dwingen. Formule 1-verslaggever Maurice Hamilton vertelt het verhaal van deze foto's; van de charismatische rivaliteit tussen Juan Manuel Fangio en Stirling Moss, en de intense strijd om het kampioenschap tussen Alain Prost en Ayrton Senna, tot de indrukwekkende verhalen over het bochtige parcours in Monaco en de enthousiaste menigte op Monza. Met meer dan 300 foto's - van de jaren vijftig tot heden -, allemaal uit The Cahier Archive en vele nooit eerder gepubliceerd, is dit boek het ultieme eerbetoon aan de Formule 1.

Bekijk op bol.com

4.

Sax, Candy & rock-'n-roll

Sax, Candy & Rock ’n roll – Liddie Austin

Candy Dulfer stond op haar vijfde al met een saxofoon in haar handen – misschien niet zo gek als je vader een bekend saxofonist is. Maar daarna ging het wel extreem hard: op haar elfde speelde ze in de band van Rosa King, op haar veertiende had ze haar eerste eigen band, waarmee ze nog voordat ze eindexamen had gedaan al in het voorprogramma van Madonna stond. Sindsdien speelde en speelt ze met muzikale helden als Prince, Van Morrison en David Sanborn, had ze samen met Dave Stewart van The Eurythmics een wereldhit met "Lily was here' en mag ze zichzelf dankzij haar plaat Saxuality een "Grammy nominated artist' noemen. Inmiddels is Candy niet alleen een van de bekendste vrouwen in de Nederlandse muziek, maar ook een van de beste saxofonisten ter wereld, in het buitenland nog beroemder dan hier. Ze werkte samen met o.a. Beyoncé, Aretha Franklin, Blondie en Pink Floyd, speelt met haar band over de hele wereld in uitverkochte zalen en op de grootste festivals en scoorde meerdere nummer 1-hits in de VS. In Sax, Candy & rock-'n-roll vertelt ze openhartig over haar leven en werk: hoe haar ouders ervoor zorgden dat ze niet zoals Amy Winehouse eindigde, over feestjes van Prince met als enige gasten Kim Basinger en zijzelf, over hoe het er écht aan toe gaat on the road, over liefde en vriendschap en hoe het is om als vrouw de baas van de band te zijn.

Bekijk op bol.com

5.

Voor uw liefde

Voor uw liefde – Mario Varga Llosa

Enrique Cárdenas, een rijke zakenman, wordt door de befaamde redacteur van een boulevardblad ­af­geperst. Als hij diens eisen niet inwilligt worden er foto's gepubliceerd van Cárdenas die zich tijdens een orgie verlustigt aan prostituees en drugs. Dit schandaal zou zijn ondergang betekenen. Cárdenas' situatie wordt nog nijpender als hij wordt beschuldigd van een moord die gepleegd werd in Cinco Esquinas, een van de armste wijken van Lima. In heel Peru is er slechts een vrouw die de echte dader kan vinden: een cynische journaliste met twijfelachtige moraal, die haar carrière heeft gewijd aan het verwoesten van de reputaties van de tegenstanders van Fujimori's regering. Nu krijgt ze de kans om haar vak eer aan te doen door de waarheid aan het licht te brengen. Deze nieuwe, spannende roman van Mario Vargas Llosa schildert een levendig portret van de Peruviaanse samenleving tijdens de jaren van de Fujimori-dictatuur en schetst een ontluisterend beeld van de dubbele moraal van de journalistiek. Verluchtigd met een vleugje humor en erotiek leest Voor uw liefde als een ware pageturner.

Bekijk op bol.com

6.

Reikhalzend verlangen

Reikhalzend verlangend – Freek de Jonge

De jonge, gevoelige Freek leeft in een wereld vol tegenstellingen. Tussen zijn redderende, aanwezige moeder en zijn zachtmoedige, afwezige vader. Tussen Karel Appel en Anton Pieck. Tussen de rock-'n-roll van Bill Haley en uit het hoofd te leren Bijbelverhalen. Tussen het opvolgen van zijn domineesvader en de roeping voor het toneel. "Reikhalzend verlangen' bevat "Zaansch Veem', het debuut van Freek de Jonge uit 1987, alsmede een aantal andere verhalen uit die tijd.

Bekijk op bol.com

7.

Bang geboren

Bang geboren – Kevin Brooks

Elliot is al sinds zijn geboorte doodsbang, voor bijna alles. Hierdoor leidt hij een geïsoleerd bestaan bij zijn moeder in huis. Het enige dat zijn angst nog een beetje kan onderdrukken zijn de pillen die hij elke dag krijgt. Door een vergissing in de levering raken deze zo goed als op, waardoor zijn moeder met kerst door het ijzige winterweer naar de apotheek gaat om nieuwe te halen. Als ze niet terugkomt, moet Elliot een keuze maken: blijft hij wachten terwijl de overweldigende angst langzaamaan bezit van hem neemt of dwingt hij zichzelf naar buiten te gaan om haar te vinden...?

Bekijk op bol.com

8.

Geef dat kind een slok jenever - 70 jaar geleden sliepen ouders vredig & ongestoord

Geef dat kind een slok jenever – Dorine Hermans & Els Rozenbroek

Dit boek had ook als titel kunnen hebben: Geef dat kind een pak slaag. Bind het aan een boom. Sluit het op in het kolenhok. In de jeugd van auteurs Dorine Hermans en Els Rozenbroek keek niemand op van deze adviezen, tegenwoordig zouden uw buren onmiddellijk de politie bellen. In de rubriek "Vraag het de vrolijke opvoedtantes Els en Do' in magazine Kek Mama geven Els en Dorine maandelijks antwoorden op vragen van een generatie ouders die wordt gedreven door het verlangen hun kinderen een feestelijke jeugd te geven. Ouders die de rol vervullen van gastvrouw en -heer: als de gasten zich niet uitbundig amuseren hebben de ouders gefaald. Een schrijnend misverstand, vinden de tantes. Geef dat kind een slok jenever is een poging een gulden middenweg te vinden tussen de verschillende opvoedstijlen van de afgelopen zeventig jaar.

Bekijk op bol.com

9.

The line

The Line – Keri Smith

Wreck this journal had één simpele belofte: vernietig dit boek op alle mogelijke manieren. The Line is nog simpeler: pak een potlood en trek een lijn. Met deze lijn ontdek je alle hoeken van het boek en kom je langs verschillende opdrachten. Scheur, lijm, knip en vouw erop los. Verstop de lijn, onderbreek de lijn of laat iemand de lijn overnemen. Hoe verder je het boek in gaat, hoe duidelijker het wordt dat de dingen niet zo simpel zijn als op het eerste gezicht lijkt. Het tekenen van de lijn zorgt voor een beweging en daarmee vanzelf voor verandering, ook bij jezelf. Je wordt in The Line uitgedaagd om een doorlopende lijn te tekenen. Maar wat is deze lijn? Het is een avontuur, een experiment, een test, een gedachte, een droom, een symbool, een beweging, een ontdekkingstocht, een queeste, een transformatie, een uitdaging, of geen van dit alle. Dát is wat jij moet uitvinden. Keri Smith is auteur/illustrator en guerillakunstenaar. Ze is de bedenker en maker van meerdere bestsellers over creativiteit, waaronder Wreck this journal. Ze heeft als missie om het leven van alledag met een frisse blik te bekijken en te twijfelen aan bestaande situaties. Met haar creatieve ideeën weet ze mensen over de hele wereld aan het knippen, gooien, scheuren, plakken en knoeien te krijgen.

Bekijk op bol.com

10.

De Chief Happiness Officer

De Chief Happiness Officer – Elke van Hoof

Nog nooit waren er zo veel werknemers voor langere tijd afwezig. Stress, hoge werkdruk en verregaande flexibiliteit eisen hun tol. Bovendien gaan we door de vergrijzing later op pensioen, beseffen we dat gelukkige werknemers voor betere resultaten zorgen en willen steeds meer mensen hun baan als een zinvolle activiteit zien. Dit boek roept daarom een nieuwe functie in het leven: de Chief Happiness Officer. De CHO krijgt de belangrijke taak het welzijn van de medewerkers te bevorderen. Dat doet hij onder meer door afwezigheden grondig in kaart te brengen en door proactief geluk en zingeving te managen. De Chief Happiness Officer is er voor al wie binnen een bedrijf vorm wil geven aan een welzijnsbeleid dat de organisatie helpt groeien. Daarvoor reikt Elke Van Hoof belangrijke inzichten aan, praktische tips, strategieën en oefeningen.

Bekijk op bol.com